Sexological Bodywork

Seksuologiczna praca z ciałem to metoda pracy nie tylko z trudnościami natury seksualnej ale również skierowana dla osób, które chcą poszerzyć swoje doznania przyjemności płynące z tego obszaru funkcjonowania, nabyć nowe umiejętności i wzmocnić swój potencjał orgazmiczny.

Techniki seksuologicznej pracy z ciałem bazują na najnowszych badaniach neurologicznych i psychofizycznych, jak również na metodach stsosowanych od dawna jak : mindfulness, masaż Tao i tantryczny, praca z oddechem, techniki relaksacyjne, focusing, masaż powięziowy i in.

Metoda ta efektywnie wspiera terapię trudności seksuologicznych.

U kobiet:
anorgazmia (brak orgazmu)
dyspareunia (ból w czasie stosunku lub po)
pochwica (skurcz mięśni pochwy, który uniemożliwia penetrację)
zespół zapalenia przedsionka pochwy
vulvodynia

U mężczyzn:
zaburzenia erekcji
przedwczesna ejakulacja
zaburzenia pożądania

Ważnym aspektem pracy jest remediacja tkanek bliznowatych (po operacjach; zabiegach; powstałych wskutek nieprawidłowej postawy itp.) które uniemożliwiają pełne odczuwanie przyjemności.

Praca seksuologiczna z ciałem polecana jest również parom, bez względu na orientację seksualną, w zakresie wzmacniania więzi, budowania bliskości i poszerzania intymności, ucząc nowych wzorców funkcjonowania seksualnego i sensualnego.

Podczas sesji:
 możliwa ale niekonieczna jest nagość (dostęp do całego ciała Klienta/ki)
 możliwy ale niekonieczny jest dotyk przeze mnie
 Klient/ka jest współodpowiedzialny za proces komunikując jasno swoje granice

Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacji na którym ustalany jest cel pracy, proces i metody do jego osiągnięcia – 1h. Późniejsze spotkania, na których stosowany jest dotyk w pracy z ciałem, trwają 1,5h.